• Otvorené školy

• 28.01.2019 16:17
      •     Viete, aká škola je otvorená?! Nie tá, na ktorej sú otvorené okná a dvere J Otvorená škola je tá škola, v ktorej dobre funguje žiacky parlament, a tým pozitívne ovplyvňuje školskú klímu, lebo mení vzťah medzi vedením školy, pedagógmi a žiakmi smerom k spolupráci a partnerstvu.

Nielen toto, ale aj oveľa viac sme sa dozvedeli na školení k programu Otvorené školy, ktorý sa konal v dňoch 6.9. – 8.9.2018 v prekrásnom prostredí liptovskej  prírody. Stretli sme sa     so žiakmi, zástupcami žiackych parlamentov a pedagógmi z rôznych škôl zo Slovenska. Spoznali sme, ako fungujú parlamenty na rôznych školách, ako aj akcie a aktivity, ktoré žiaci organizujú. Bolo to naozaj veľmi inšpirujúce a dúfame, že tie, ktoré nás najviac zaujali, zorganizujeme aj na našej škole.

Tešíme sa, že aj s vašou pomocou,  budeme aj v tomto školskom roku pokračovať vo vzdelávaní v oblasti demokracie a  ľudských práv.

Simona Furková, Daniela Bánska, PaedDr. Sylvia Halgašová