• Nové certifikačné obdobie 2022 - 2023

• Návšteva zástupcu primátora, dušičková a vianočná výzva

• Po obhájení si zelenej vlajky sme sa boli pochváliť pánovi viceprimátorovi Ing. Marekovi Holubovi. Pripomenuli sme mu náš projekt a odozdali dušičkovú i vianočnú výzvu. Dušičkovú výzvu dokonca zverejnil na stránke mesta.

Po Dušičkovej výzve sme si vymysleli našu Vianočnú - Vymeňte papier za látku, na výrobu vianočných vreciek z recyklovaného oblečenia. Zaniesli sme ju na mestský úrad priamo pánovi viceprimátorovi aj s niekoľkými ušitými vreckami. Návšteva bola úžasná. Saskia mu predložila a vysvetlila výzvu a dievčatá ho zasypali hotovými vreckami. Bol zlatý, ako sa potešil, že už nemusí riešiť, do čoho zabalí tento rok vianočné darčeky." hovorí Zuzana Šišovská koordinátorka Zelenej školy. Žiaci na stretnutí rozprávali o novej téme v programe Zelená škola. O tom, čo zistili v audite. Pán viceprimátor sa zaujímal aj aké sú ich ďalšie plány a prisľúbil nádoby na zachytávanie dažďovej vody. Svoj sľub dodržal a zabezpečil nám 4 nádrže na vodu. A ďalšie dve zabezpečil pán primátor.

Viac info tu: Zapojte sa do DUŠIČKOVEJ VÝZVY (zlatemoravce.eu)

Základná škola, Pribinova 1, Zlaté Moravce (edupage.org)

• Audit k téme VODA

• Kolégium našej školy zisťovalo potrebné informácie k auditu školy. Spisovali sme koľko a aké batérie na škole máme, aké splachovacie systémy majú toalety. Prešli sme a spísali si faktúry za vodu za posledné dva roky. Prváci vypĺňali auditové listy.

• Logo Zelenej školy Pribinky

• Po tom, ako deti nakreslili svoje návrhy na logá sme spustili online hlasovanie, do ktorého sa mohli zapojiť žiaci i rodičia. O pár hlasov vyhral obrázok znázorňujúci ruky, ktoré ochraňujú list platanu. Platan je pre našu školu najvýraznejší strom, keďže v areáli školy máme dva obrovské exempláre. Obrázok sme ďalej graficky spracovali, aby sme ho mohli použiť aj pre potlač a iné účely. Celkom sa podaril, čo poviete?

• Tvorba loga našej Zelenej školy

• Nápad prišiel len tak, hneď na druhom stretnutí. Ani na sekundu sme nezaváhali a s chuťou sa pustili do tvorby návrhov:

• Téma - VODA

• Prvé stretnutie

žiackeho kolégia bolo plné radosti, smiechu, debaty, nových nápadov a plánov.

Privítali sme medzi nami novú posilu z radov pedagógov, PaedDr. Luciu Hudecovú, jednu z dvoch koordinátoriek Zelenej školy.

No a popri tom sme mali všetci plné ruky práce.

Na výrobe náborového plagátu sme sa podieľali všetci spoločne. A či sa nám vydaril? Posúďte sami :-)