• O nás

• Naša škola pracuje v medzinárodnom environmentálnom programe Zelená škola už ôsmy rok. Úspešne máme za sebou dve certifikačné obdobia – Zeleň a ochrana prírody a Odpad. Sme hrdí na vlajku a medzinárodný titul Zelená škola, ktorý si musíme obhájiť každé dva roky.

Tento rok ideme do záverečného hodnotenia v tretej téme Voda. Našim najväčším cieľom je znížiť spotrebu vody o 5%. Na splnenie tohto cieľa sme v spolupráci s mestom a zástupcami rodičov zabudovali v areáli školy šesť 1000l nádob na zachytávanie dažďovej vody. Taktiež na škole už druhý rok prebieha vzdelávanie na tému voda, sucho a klimatická zmena. Ešte by sme chceli vymeniť vodovodné batérie s kohútikom za pákové batérie s perlátorom.

V rámci programu Zelená škola sme sa zapojili aj do projektu Voda pre našu budúcnosť, v ktorom sa blížime do finále. Nadviazali sme skvelú spoluprácu s viceprimátorom mesta a riaditeľom Technických služieb, vďaka čomu sme cieľ projektu dostali za brány školy. Podarilo sa nám získať značnú časť parku rodiny Migazziovcov. Tento park bude kosený šetrne k prírode a s dôrazom na sucho a klimatické zmeny iba dvakrát ročne a škola ho bude využívať na vzdelávanie a pozorovanie biodiverzity.

Taktiež naďalej spolupracujeme so ZŠ Dubá z Českej republiky v rámci projektu ECO SCHOOLS TWINNING. Naša práca je zaznamenaná aj na stránke školy a mnohé články boli uverejnené na InfoZM a v Tekovských novinách.

• Zelená vlajka školy a naše logo