• Krátke zhodnotenie

• Výtvarné umenie nás všetkých obklopuje, robí náš život príjemným. Aj žiaci našej školy radi maľujú, kreslia, či inak výtvarne oživujú šedivosť okolo nás. Každoročne sa zapájame do mnohých výtvarných súťaží a dosahujeme v nich veľmi dobré výsledky.

Preto sme sa rozhodli, že aj my v našej škole by sme chceli zorganizovať výtvarnú súťaž a porovnať si svoje výtvarné práce s prácami iných šikovných žiakov.

Tak vznikol I. ročník výtvarnej súťaže : Kľúče od zlatého mesta. Názov „KĽÚČE“ preto, lebo v erbe nášho mesta sú dva svätopeterské kľúče a  názov„ZLATÉ MESTO“ je odvodený od názvu nášho mesta Zlaté Moravce.

Dňa 18. marca 2016 sa uskutočnilo vyhodnotenie 1. ročníka celoslovenskej výtvarnej súťaže, ktorú vyhlásila  Základná škola na Pribinovej ulici v Zlatých Moravciach pod záštitou Mesta Zlaté Moravce a zastupujúcej primátorky MVDr. Marty Balážovej v spolupráci s MSKŠ. Podujatie sa konalo v obradnej sieni MSKŠ.

Porotu tvorili pedagógovia z kolektívu ZŠ, ktorí majú blízky vzťah k výtvarnému umeniu  a garantom súťaže bol akademický sochár Štefan Partl a Mgr. art. Zuzana Mičkeová.

Do súťaže sa zapojilo  350 žiakov z rôznych oblastí Slovenska. Ocenili sme výtvarné práce v 3. kategóriách. 1. kategóriu tvorili práce žiakov 1. -2. ročníka ZŠ, 2. kategóriu 3.-4. ročníka a 3. kategóriu 5.-9. ročníka. V každej kategórii boli ocenené 3 práce  a  jedno špeciálne uznanie poroty. Medzi osobitné ocenenia patrili Cena primátorky mesta Zlaté Moravce, Cena riaditeľky MSKŠ a Cena riaditeľky ZŠ.

Podujatie sa stretlo s pozitívnym ohlasom, o čom svedčia aj zápisy v kronike školy:

- „Ďakujeme za krásnu súťaž a atmosféru,“ ZŠ, Benkova, Nitra.

- „Ďakujeme, že vediete naše deti k umenia a prebúdzate v nich tvorivého ducha,“ matka žiačky víťaznej práce zo Zlatých  Moraviec.

Jan Werich  povedal :

„Umenie je ako slnko, ktoré sa nikomu nevtiera. Keď zatiahnete záclony a zavriete okenice, tak vám slnko do bytu nesvieti, ibaže je to vaša chyba, že chcete žiť potme.“

Ďakujeme všetkým za pomoc a podporu: Mestu Zlaté Moravce za záštitu a vecné ceny pre víťazov, MSKŠ za občerstvenie a sponzorom za finančný príspevok.

Organizačný tím súťaže

ZŠ, Pribinova 1, Zlaté Moravce