• Mgr. Gabriela Nehézová

• Človek prežíva rôzne emócie, a tak je to v poriadku. Ak s tým však nechceš zostať sám, som tu pre Teba.

Som tu pre Teba aj vtedy,

ak máš z niečoho strach, stres, trému,

ak sa cítiš smutne, unavene, nič ťa nebaví,

ak máš pocit, že nikam nepatríš,

ak máš pocit, že sa ti nedarí,

ak ti niekto ubližuje,

ak máš pocit, že ti nikto nerozumie,

ak ťa trápia niektoré zo vzťahov v rodine alebo medzi kamarátmi,

ak máš otázky a nevieš, s kým by si sa o nich mohol/la porozprávať,

ak nemáš dobré vzťahy s učiteľmi,

ak chceš pracovať na svojom osobnostnom raste (rozvoji sebavedomia, zvládaní náročných emócií, riešení konfliktov,...).

...alebo Ťa trápi niečo celkom iné…

Milí rodičia!

Ako školská psychologička som tu pre vás a môžete ma kontaktovať:

- so žiadosťou o psychologickú starostlivosť o žiakov s výchovno-vzdelávacími ťažkosťami,

- pre psychologické poradenstvo pri výchovných a študijných problémoch,

- pre pomoc pri zvládaní individuálnych záťažových a krízových situácií.

O psychologické služby školskej psychologičky môžu požiadať:

- žiaci prostredníctvom triednych učiteľov, školskej špeciálnej pedagogičky, výchovnej poradkyne, osobne počas prestávky alebo po vyučovaní (od pondelka do stredy), správou cez edupage, odkazom cez Schránku dôvery,

- rodičia a zákonní zástupcovia žiakov prostredníctvom správy cez edupage, triedych učiteľov, mailom, telefonicky alebo osobne počas konzultačných hodín psychologičky,

- zamestnanci školy mailom alebo osobne počas pracovnej doby psychologičky.

Milí žiaci,

chceme vás povzbudiť k väčšej všímavosti a citlivosti navzájom. Pamätáte si na Deň duševného zdravia? Spoločne sme sa zamerali na pozitívne myšlienky a písali sme si ich do kreslených hláv. Čo ak sa nám však stane, že nevieme nájsť pozitívnu myšlienku? Vidíš, že je niekto smutný alebo veľmi nahnevaný? Sedí niekto v triede sám?

Niekedy stačí tak málo. Zdvihnúť hlavu a svoj zrak zamieriť k spolužiakom a kamarátom, byť tu pre nich. A byť tu aj pre tých, ktorí možno sedia v lavici sami, sedia v kúte, vyberú sa sami na chodbu alebo domov chodievajú sami. To je často príležitosť priblížiť sa bližšie k človeku, ktorý možno potrebuje len jedno oslovenie alebo jednu vetu. Ani neviete, ako veľmi mu môžete zlepšiť jeho deň.

Často sa však tieto veci nedejú a niektorí ostávajú sami. Sami so svojimi starosťami, problémami, trápením. Sami so svojím hnevom, smútkom, zlou náladou. Ak si niekedy jedným z nich, neostávaj v tom sám. Máme v škole otvorenú možnosť:

• možnosť zdieľať svoju bolesť, keď máš pocit, že to nikoho z tvojho okolia nezaujíma,
          • možnosť hľadať odpovede na nezodpovedané otázky,
          • možnosť hľadať riešenie, hoci sa ti práve zdá, že žiadne neexistuje.

Tou možnosťou je Schránka dôvery. Je tu pre teba 5 dní v týždni, kedykoľvek budeš potrebovať a chcieť. Môžeš sa jej kedykoľvek zdôveriť.

Kde ju nájdeš?

Na chodbe oproti riaditeľni.

Kto bude čítať tvoje odkazy?

So zachovaním maximálnej dôvernosti ich bude čítať školská psychologička Gabriela Nehézová.

Schránku dôvery môžeš využívať aj vtedy, ak:

• chceš upozorniť na nejaký problém,
          • ak máš nápad alebo námet na školské aktivity,
          • ak máš pripomienku, kritiku, pochvalu alebo sťažnosť.

Ak čakáš odpoveď, nezabudni sa podpísať, prípadne napísať svoj mail. Pozornosť však budeme venovať všetkým slušným, hoci aj anonymným odkazom.

Schránka sa bude vyberať 1x do týždňa a to v utorok.

NEOSTÁVAJ V TOM SÁM! Schránka dôvery je tu pre teba!

Každá trieda od 4. ročníka bude mať od januára možnosť zapojiť sa a povzbudiť spolužiakov, ktorí budú okolo nej prechádzať, a to spoločnou pozitívnou myšlienkou, motiváciou alebo povzbudením, ktorú vo veľkosti A4 pripnú na plochu umiestnenú pod Schránkou dôvery. Po dvoch týždňoch sa bude žrebovať ďalšia trieda, ktorá túto myšlienku pripraví. Verím, že aj touto aktivitou prispejeme k tomu, aby sme sa povzbudili navzájom a neostávali V TOM sami.

Schránku dôvery však môžete využívať už od dnešného dňa.

Mgr. Gabriela Nehézová

• Miestnosť:
            • Prvé poschodie, kabinet geografie.
            • gabriela.nehezova@pribinka.sk
            • KONZULTÁCIE:
            • Pondelok:
              13:00 - 14:30 hod.
              Podľa dohody aj v inom čase.