• Certifikácie

• A je to tu opäť!

Po troch rokoch tvrdej práce okorenenej pandémiou sa nám podarilo obhájiť si vlajku Zelenej školy a získať medzinárodný certifikát Zelená škola.

11.10.2022 o 10.00 hod. sme sa zúčastnili na on-line slávnostnej Certifikácii. Pár dní pred týmto výnimočným dňom prišiel na školu veľký balík s nápisom "OTVORIŤ AŽ 11.10.2022". V balíku sme mali certifikát a množstvo darčekov, ktoré deti veľmi potešili. Certifikácie na pôde školy sa spolu s kolégiom zúčastnila aj pani riaditeľka Mgr. Lenka Herdová, pani zástupkyne, vedúca jedálne, pani upratovačky a žiaci zo školského parlamentu. Okrem nás online prenos z certifikácie sledovali aj niektoré triedy so svojimi vyučujúcimi. Keďže všetkým sa nepodarilo pripojiť na online prenos, vytvorili sme krátky zostrih.

V medzinárodnom environmentálnom programe Zelená škola sme v druhom certifikačnom období pracovali v téme Odpad. Znie to možno jednoducho, ale museli sme splniť prísne kritériá vo vybranej téme. Hlavným cieľom bolo znížiť produkciu odpadu na škole o 5%, no na konci obdobia to bolo vďaka usilovnej práci a vysokému nasadeniu takmer trojnásobne vyššie číslo, teda 14,5 %.

Zásluhu na tomto výbornom výsledku máme my všetci, či žiaci, rodičia, učitelia, vedenie školy, ale i nepedagogickí zamestnanci Pribinky. Aj touto cestou sa Vám všetkým chceme poďakovať za trpezlivosť, podporu a pomoc pri plnení úloh akčného plánu zelenej školy. Aj vďaka Vám sme si obhájili vlajku Zelenej školy a získali medzinárodný certifikát Zelená škola.

Žiacke kolégium Zelenej školy.

Dnes 9.10.2019 sa v bratislavskom divadle Aréna konala slávnostná certifikácia programu Zelená škola. Zúčastnilo sa jej 99 ocenených škôl a nechýbala medzi nimi ani Pribinka.

Naša škola pracuje v medzinárodnom environmentálnom programe Zelená škola už štvrtý rok. Za svoju trojročnú prácu s témou Zeleň a ochrana prírody sme si dnes s hrdosťou odniesli certifikát a vlajku Eco-Schools. Pribinka sa tak stala držiteľom medzinárodného certifikátu Zelená škola.

Za tento veľký úspech dnes zo srdca ďakujem mojim žiakom a členom kolégia: Simone Furkovej, Eme Šišovskej, Elle Pavlíkovej, Bonovi Novickému, Jozefovi Krúpovi, Adamovi Alimu a Samuelovi Ondrošovi za ich neúnavnú prácu v programe, voľný čas a prázdniny strávené budovaním a staraním sa o našu bylinkovú záhradu. Poďakovanie patrí aj vedeniu školy za pomoc a ústretovosť pri realizácii aktivít programu.

Mgr. Zuzana Šišovská, učiteľka a koordinátorka Zelenej školy