• Nekonečne dlhá noc

• Nekonečne dlhá noc na Pribinke

Môže byť škola otvorená aj v noci? Tí, ktorí si myslia, že nie, sú na omyle! My sme sa presvedčili o tom, že v škole sa aj počas noci môžu diať zvláštne veci. ;)

Na Pribinke sa takýto prípad stal z 11. na 12. novembra. Inokedy večer tiché školské priestory ožili za prítomnosti 91 žiakov 4. - 9.ročníka, ktorí sa rozhodli zažiť netradičnú noc, o ktorú sa postarali naši ôsmaci a deviataci zo žiackeho parlamentu  pod vedením pani zástupkyne Tomajkovej a pani učiteľky Bezuškovej.  Spoločnosť  pri organizácii im robili aj ďalšie pani učiteľky: Lenka Bajúsová, Romana Csandová, Lenka Dibalová, Dagmar Gígelová,Marianna Hajková, Sylvia Halgašová, Zuzana Herdová, Marta Košútová, Alena Merčiaková, Petra Petrovičová a Gabriela Švecová.

Nekonečne dlhá noc sa začala príchodom žiakov o 18:00 hod. Naši nocľažníci prišli do školy s netradičnou výbavou – so spacákmi, karimatkami a knižkami. Knižka bola pre žiakov vstupenkou na noc strávenú  v škole. Po príchode a odovzdaní vstupenky ich privítala pani zástupkyňa Tomajková s pani učiteľkou Bezuškovou. Následne sa žiaci pobrali do jednotlivých tried. Školské triedy boli tentoraz zmenené na izby, kde sa mohli žiaci ubytovať. Každá izba mala svoju vedúcu pani učiteľku.

Keď sa žiaci ubytovali, viedli ich kroky do telocvične, kde na nich čakali zaujímavé zoznamovacie hry pod vedením pani učiteľky Halgašovej a Csandovej.  Počas hier vládla v telocvični príjemná atmosféra. Keďže malí i veľkí nocľažníci mali pred sebou ešte veľmi dlhú noc, museli si po zoznamovacom kole  dobiť energiu. Tak sa všetci presunuli do „jedálne“. V netradičnej jedálni na nich čakali stoly plné rozličných dobrôt, ktoré pre nich pripravili nielen šikovné pani učiteľky, ale i starostlivé mamičky či pani kuchárky.

Po tom, ako  sa všetci posilnili, museli sa opäť presunúť do svojich izieb a pripraviť sa na  pohalloweensku diskotéku, ktorá sa opäť konala v telocvični pod vedením pani učiteľky Herdovej a šikovných deviatakov.  Súčasťou diskotéky boli opäť rôzne hry, tenkokrát si žiaci i zasúťažili.  Víťazi jednotlivých hier boli odmenení. Z telocvične sa ozývali rôzne tóny piesní, smiech a predovšetkým veľmi dobrá nálada. Tí, ktorí nemajú radi hluk, mohli diskotékový čas stráviť v Oáze pokoja, kde mohli čítať knihy alebo pozerať film HOCUS POCUS.  Po skončení diskotéky sa žiaci vrátili do svojich izieb, poumývali sa, obliekli si pyžamá a uložili sa do svojich „postelí“ . Na dobrú noc im pani učiteľka Košútová prečítala prostredníctvom školského rozhlasu rozprávku.

Niektorí žiaci nestihli ani zaspať, keď iní museli vstávať, ale ráno ešte ani zďaleka nebolo! Nebol to žiadny sen, začala sa NOČNÁ HRA!  Jej súčasťou bolo 12 stanovíšť, na ktorých museli skupinky žiakov splniť požadovanú úlohu, aby získali potrebnú indíciu vedúcu k získaniu pokladu. Po objavení pokladu sa mohli naši hľadači pobrať naspäť do svojich „postelí“.   Reálny budíček zazvonil o 7:30 hod. zo školského rozhlasu, nasledovala krátka rozcvička na chytľavú Makarenu, upratanie izieb, raňajky a vyhodnotenie nekonečne dlhej noci, kde každý z účastníkov získal diplom za odvahu a statočnosť.

Pýtate sa, čo bolo najväčšou odmenou pre všetkých? Veselá zábava, perfektná diskotéka, tajomná nočná hra a vynikajúca atmosféra.

Už teraz sa tešíme na ďalšiu netradične strávenú noc v škole. Ďakujeme všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na tejto peknej akcii. wink

Mgr. Marianna Hajková