• 2. ROZPRÁVKOVÝ DEŇ DETÍ

DRUHÝ ROZPRÁVKOVÝ DEŇ DETÍ NA PRIBINKE

Pri  príležitosti osláv Medzinárodného dňa detí zorganizovalo vedenie školy v spolupráci so žiackym parlamentom, učiteľmi, žiakmi a  občianskym združením rodičov a priateľov našej školy 2. ROČNÍK ROZPRÁVKOVÉHO DŇA DETÍ.

V tento deň prežili naši žiaci zaujímavé a veľmi príjemné dopoludnie plné nezabudnuteľných zážitkov. Vstup do „rozprávky“ uviedla pani riaditeľka Mgr. Lenka Herdová, ktorá žiakom zaželala hlavne veľa zdravia a úspechov v škole. Rozprávkové dopoludnie potom pokračovalo škálou vystúpení, prednášok či aktivít na jednotlivých stanovištiach, kde museli žiaci splniť minimálne 12 úloh, a potom ich čakala sladká odmena.

Všetci, ktorí sa zúčastnili nášho rozprávkového dňa,  mohli vidieť príslušníkov štátnej i mestskej polície, hasičov i motorkárov. Počas tohto vzácneho dopoludnia boli v škole prítomní  i študenti zo stredných odborných škôl, ktorí poskytli našim žiakom nielen svoje služby, ale mnohé sa im snažili ukázať a popri tom  ich aj niečo naučiť.

Študentky spolu so svojimi majsterkami skrášľovali naše dievčatá. Študenti zasa učili chlapcov, ale i niektoré dievčatá, ako sa stať zručnými. Žiaci si mohli vyskúšať aranžovanie kvetov, výrobu vtáčích búdok či pribíjanie klincov, čo sa im veľmi páčilo.

Všetky aktivity zaznamenali u  žiakov veľký úspech. Bonusom pre nich  bol skákací hrad, kde sa mohli do sýtosti vyšantiť.

Na tvárach našich  žiakov žiaril po celý čas úsmev, ktorý hovoril za všetko. Sme veľmi radi, že sa nám už druhý rok podarilo zorganizovať taký deň, na ktorý budú ešte dlho s radosťou spomínať nielen žiaci, ale i rodičia a učitelia.

Všetkým, ktorí sa na tomto krásnom dni podieľali, ďakujeme a všetkým našim žiakom želáme, aby na ich tvárach vždy žiaril taký krásny a žiarivý úsmev ako dnes.

Špeciálne poďakovanie patrí pánovi primátorovi PaedDr. Dušanovi Husárovi, ktorý nás v tento deň  tiež poctil  svojou návštevou.

Mgr. Marianna Hajková