• Čitateľský maratón

• 2. jún - Čítajme si 2016

Nie je čítanie práve jedna z aktivít,
          ktoré podnecujú obrazotvornosť, fantáziu,
          obohacujú slovnú zásobu, ovplyvňujú životné hodnoty....?

Čitateľský maratón na celom Slovensku
          9.00 - 15.00 h

„ Knihy sú pre ľudí tým, čím sú pre vtákov krídla“, takto znie výrok J. Ruskina, nad ktorým by sa mali mnohí z nás zamyslieť.

V súčasnosti  však žijeme v dobe, kedy žiaci čoraz menej dobrovoľne siahajú po knihe, ktorá je už stáročia považovaná za premeň poznania a vedomostí., čo je veľká škoda. Nemali by sme zabúdať na to, že čítanie je jedna z aktivít, ktoré podnecujú obrazotvornosť, fantáziu, obohacujú slovnú zásobu i ovplyvňujú  životné hodnoty. Je dôležité, aby sa vytvárali aktivity, ktoré rozvoj čítania  a pozitívny vzťah ku knihám podporujú.

Jednou z takýchto aktivít  je projekt „ČÍTAJME SI“, ktorý sa organizuje pod záštitou Linky detskej istoty. Cieľom projektu je zapojiť čo najväčší počet žiakov do čítania, ide o tzv. čitateľský maratón. Tento rok sa uskutočnil už  jeho 9. ročník.  Sme veľmi radi, že sa nám v našej škole podarilo odštartovať historicky prvý ročník tohto zaujímavého a podnetného podujatia.

Čitateľský maratón začal o 9:00 hod. vo vestibule školy. Otvorila ho p.zástupkyňa PaedDr. Lucia Tomajková za prítomnosti pani riaditeľky Mgr. Lenky Herdovej,  ktoré s radosťou privítali  prvú skupinu našich čitateľov. Celá akcia prebiehala pod vedením žiackeho parlamentu.

Čítanie odštartovala žiačka Kristínka Kopcová zo 4.b triedy knihou Mimi a Líza. Po prečítaní prvej strany ju  vystriedali ďalší žiaci  našej školy. Čítanie sa skončilo o 15:00 hod. s celkovým počtom 136 detských čítajúcich.

Všetkým žiakom, ktorí sa do čitateľského maratónu zapojili, ďakujeme. Veríme, že v tejto milej tradícii budeme pokračovať aj v nasledujúcich rokoch a prispejeme tak k zvýšenému záujmu nielen našich, ale aj iných žiakov o čítanie.

Mgr. Marianna Hajková

viď fotoalbum

kopíruj link: http://pribinka.edupage.sk/photos/?photo=album&gallery=73#gallery/73