• 2022/2023

• Slávik Slovenska 2023

Aj tento rok sa naši žiaci zúčastnili okresného kola speváckej súťaže Slávik Slovenska.
          O zachovanie tradícií v podobe ľudových piesní je stále veľký záujem. Krásne piesne z nášho
          regiónu dopĺňali aj kroje, čím bol umocnený zážitok zo súťaže.

A tu sú výsledky:
          1. miesto a postup do krajského kola si vyspievala Sofia Poliaková z 5.b triedy.
          Prvý krát sa zúčastnila speváckej súťaže a svojim hlasom očarila nielen porotu, ale aj
          všetkých prítomných. Blahoželáme!
          Cenu riaditeľky ZUŠ za krásny spev získala Carmen Kúseková zo 7.b triedy.
          Blahoželáme!

Za reprezentáciu školy ďakujeme aj Oliverovi Bakovi z 1.b triedy, v ktorom nám rastie
          nová spevácka hviezda.

Prajeme všetkým nech ľudová pieseň žije v našich srdciach, domovoch a sprevádza nás
          životom.

Mgr. Zuzana Šišovská

Okresné kolo Biologickej olympiády

Dňa 20.4.2023 sa v ZŠ v Tesárskych Mlyňanoch uskutočnilo okresné kolo biologickej olympiády. Ela Šabíková zo 6.a triedy získala krásne druhé miesto v projektovej časti. V teoreticko-praktickej časti boli Alexander Mechenski zo 7.b a Annemarie Rosinská zo 6.b úspešnými riešiteľmi. Srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

PaedDr. Lucia Hudecová

Krajské finále Jazykového kvetu

Jazykový kvet je jazykovo-umelecká akreditovaná súťaž pre deti a mládež vo veku   od 4 do 19 rokov. Zameraná na  prednes a dramatizáciu v cudzích jazykoch a v slovenčine pre cudzincov. Súťaž sa realizuje od roku 2011 postupovým systémom od krajských semifinále, pokračuje krajskými finále a vrcholí celoslovenským kolom. Recitačná súťaž tohto charakteru je mimoriadne náročná pre všetkých zúčastnených, pretože žiaci recitujú v cudzom jazyku. Hodnotí sa nielen umelecká stránka prejavu, ale najmä jazyková, teda predovšetkým výslovnosť v cudzom jazyku.

Dňa 17. apríla 2021 sa žiaci Pribinky zúčastnili tejto súťaže v  krajskom finále v Nitre prezenčnou formou. Výsledky sú nasledovné:

• anglický jazyk

1. kategória, poézia-próza (bilingválna sekcia) – Armando Junior Benček (3.a) – 2. miesto

1. kategória, poézia-próza (bilingválna sekcia) – Ellie Treacy (3.a) –  1. miesto

2. kategória, poézia-próza (bilingválna sekcia) – Mia Treacy (7.a) –  1. miesto

2. kategória, poézia-próza –  Linda Vicanová (4.b) – 1. miesto

Žiakom úprimne gratulujeme! Ellie, Mii a Linde držíme palce v celoslovenskom kole súťaže. Vyučujúcim, ale i rodičom ďakujeme za náročnú prácu pri príprave týchto talentovaných detí.

Okresné kolo matematickej olympiády

Dňa 12.4.2023 sa konalo okresné kolo matematickej olympiády, v ktorom našu školu reprezentovalo 9 žiakov šiesteho, siedmeho a ôsmeho ročníka.

V kategórii Z7 sa úspešnými riešiteľmi tohto kola olympiády stali Michal Kéry a Rastislav Szeredy.

V kategórii Z8 boli úspešnými riešiteľmi Dárius Tonkovič a Ivana Zhorelová.

Všetkým riešiteľom ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy!

Mgr. Alena Merčiaková, PaedDr. Sylvia Halgašová

Jazykový kvet – krajské semifinále

Dňa 3.4. 2023 sa  žiaci Pribinky zúčastnili recitačnej súťaže v cudzích jazykoch s názvom Jazykový kvet v krajskom semifinále v Nitre. Tradične sme sa tejto súťaže zúčastňovali prezenčne, od predminulého roka v online forme. Recitačná súťaž tohto charakteru je mimoriadne náročná pre všetkých zúčastnených, pretože žiaci recitujú nie v materinskom, ale v cudzom jazyku. Hodnotí sa nielen umelecká stránka prejavu, ale najmä jazyková, teda predovšetkým výslovnosť v cudzom jazyku. Môžeme konštatovať, že aj tento rok sa ukázalo množstvo talentov, medzi inými hlavne títo žiaci, ktorí postupujú do krajského finálového kola:

sekcia anglický jazyk:

1.kategória, poézia-próza Linda Vicanová, 4.B

1.kategória, poézia-próza bilingválna sekcia - Armando Junior Benček, 3.A

1.kategória, poézia-próza bilingválna sekcia - Ellie Treacy, 3.A

2. kategória, poézia-próza bilingválna sekcia - Mia Treacy, 7.A

Postupujúcim žiakom gratulujeme a držíme palce v nasledujúcom kole. Pripravujúcim pedagógom ďakujeme za náročnú prácu pri príprave týchto talentovaných žiakov.

Okresné kolo Pytagoriády

V dňoch 20.3. a 21.3.2023 sa konalo okresné kolo Pytagoriády, v ktorom si zmerali sily v riešení náročných matematických úloh žiaci tretieho až ôsmeho ročníka.

Žiakom z Pribinky sa v neľahkej konkurencii šikovných matematikov z celého okresu darilo a umiestnili sa na krásnych miestach:

kategória P3: 1. miesto – Jakub Gudiak

úspešní riešitelia – Armando J. Benček, Richard Horváth, Sofia Herdová,

Vanda Pilcová

kategória P4: 3. miesto – Denis Laktiš

kategória P5: 1. miesto – Ivana Mravíková

kategória P7: 1. miesto – Zuzana Szeredyová

2. miesto – Alexander Mechenski

úspešný riešiteľ – Rastislav Szeredy

kategória P8: úspešní riešitelia – Ivana Zhorelová, Jakub Štukovský, Dárius Tonkovič

Víťazom aj úspešným riešiteľom gratulujeme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy!

Mgr. Alena Merčiaková, Mgr. Andrea Pinterová, PaedDr. Sylvia Halgašová

Olympiáda z anglického jazyka

Dňa 22. 11.2021 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády z anglického jazyka.

V kategórii 1B sa umiestnili nasledovní žiaci:

1. miesto:  Viktor Čúzy

2. miesto: Mária Sára Kubalová

3 .miesto:  Lukas Strieška

V kategórii 1A sa umiestnili:

1. miesto:  Patrik Eliaš

1. miesto: Alexander Mechenski
          2. miesto: Matúš Šútor

Všetkým, ktorí sa zúčastnili, ďakujeme a umiestneným žiakom gratulujeme. Patrikovi Eliašovi a Viktorovi Čúzymu želáme veľa šťastia v okresnom kole.

Basketbalové úspechy

Dňa 15.11. 2022 sa chlapci z Pribinky zúčastnili finále MO 3x3 basketbalu v Červenom Hrádku. Chlapci vyhrali všetky tri zápasy. Hrali s rozvahou, disciplinovane, mali prehľad o hre a súpera nepúšťali do vážnejších útokov, takže nemohol skórovať. Chlapcom gratulujeme. Tešíme sa z 1. miesta v okrese Zlaté Moravce a budeme im držať palce v krajskom kole v Nitre.