• V Nitre o holokauste

          •                                                     

                         Dňa 11.6.2024 sa 53 žiakov 8.ročníka pod vedením triednych učiteľov a asistentky Z.Herdovej zúčastnilo exkurzie do Ponitrianskeho múzea v Nitre. Témou bol vzdelávací workshop o holokauste.

                         Prostredníctvom príbehov ľudí z 12 európskych krajín, ktorí prežili holokaust a ľudí, ktorí im pomáhali, sa žiaci dozvedeli viac o tejto temnej stránke slovenskej a svetovej histórie.

            Žiaci si mohli vyskúšať prácu s historickými prameňmi vo vzťahu ku konkrétnemu príbehu.

                         Téma ôsmakov zaujala, aj keď sa budú o nej učiť až v deviatom ročníku. Po výklade pracovníka ÚPN sa pýtali na rôzne zaujímavosti súvisiace s holokaustom : ako vyzeral život v koncentračnom tábore, čo väzni robili, čo jedli, či mal Hitler židovský pôvod, prečo kolaboroval Slovenský štát s Hitlerom, ako prebiehala arizácia židovského majetku, či mohol J. Tiso urobiť viac pre záchranu slovenských židov, aký význam má pre nás SNP a iné.

                          Na odľahčenie ťažkej témy holokaustu sme vydarenú exkurziu ukončili v OC Mlyny.

             

                                                                                                                         Mgr. Pavol Sečkár

        • Malý trh hrnčiarskych výrobkov
          • Malý trh hrnčiarskych výrobkov

          • Vážení učitelia, milí žiaci!

            Mnohí z vás vedia, že naša škola získala vďaka Nadácii SPP finančné prostriedky na zakúpenie hrnčiarskych kruhov a práce s hlinou.

            Tí, ktorí si tieto aktivity vyskúšali, boli nadšení. Výsledkom sú krásne výrobky, ktoré by si rady našli svojich majiteľov.

            Preto vás chceme pozvať na malý trh hrnčiarskych výrobkov, ktorý sa bude konať vo štvrtok (13. júna 2024) v respíriu. Výrobky sa budú predávať za symbolické ceny. Ak môžete, prineste si vo štvrtok so sebou nejaké peniažky navyše. Kúpou výrobku podporíte dobrú vec, urobíte dobrý skutok. Peniažky darujeme niekomu, kto to veľmi potrebuje.

            ĎAKUJEME!

        • 8. ROZPRÁVKOVÝ DEŇ DETÍ
          • 8. ROZPRÁVKOVÝ DEŇ DETÍ

          • Konečne sme sa dočkali! Tridsiaty prvý máj bol pre všetky deti našej školy výnimočným dňom. Spoločne sme oslávili Medzinárodný deň detí.

            Slávnostným otvorením programu nás sprevádzali deviatačky a na úvod sa nám prihovorila pani riaditeľka. Spolu s pánom primátorom a vedúcou odboru školstva si pozreli krátky program, ktorý pripravili naši žiaci. Perfektná nálada nás sprevádzala počas celého dňa. Pre deti bol pripravený bohatý program. Mohli sa zabaviť pri plnení zaujímavých úloh na rozprávkových stanovištiach, ktoré si pripravili žiaci II. stupňa. Po ich úspešnom absolvovaní získali do svojej tabuľky pečiatku. Deti boli šikovné, úspešne absolvovali pripravené aktivity. Boli pripravené aj ďalšie prekvapenia.  Veľkým lákadlom bola prítomnosť hasičov, možnosť sadnúť si do hasičského auta. Niektorí obdivovali pretekárske auto. Ďalšou zaujímavosťou bola návšteva psovodov so svojimi štvornohými pomocníkmi, ktorí predviedli naozajstné psie kúsky. No vari najviac radosti, zábavy, smiechu zažili deti na nafukovacom skákacom hrade a krotením elektrického býka. Stálymi hosťami, ktorí majú pre nás pripravené rôzne zaujímavé činnosti, sú študenti zo stredných škôl nášho mesta spolu so svojimi pedagógmi. Deti sa mohli zapojiť do výroby malých stolčekov, či dať si upraviť vlasy podľa svojich predstáv.

            Deti nie sú samozrejmosťou, sú veľkým DAROM. Učme sa od nich radosti a úprimnosti. Buďme aj my ako deti – úprimní, nadšení, šťastní a nebojme sa snívať…

            Ďakujeme všetkým sponzorom, zamestnancom školy, rodičom a žiakom, ktorí pomohli pri organizovaní tohto krásneho dňa.

            8. ROČNÍK ROZPRÁVKOVÉHO DŇA NA PRIBINKE dopadol nad očakávanie, napriek hroziacim búrkam vykuklo slniečko a deti prežili naozaj krásnu akciu.

            Dagmar Gígelová, PaedDr. Marianna Škulová

        • Plavecký výcvik za nami!
          • Plavecký výcvik za nami!

          • V uplynulých dňoch sa žiaci 6.a a 6.b zúčastnili plaveckého výcviku, ktorý sa konal v priestoroch krytej plavárne v Leviciach. Cieľom výcviku bolo naučiť žiakov základy plávania a zdokonaliť ich plavecké zručnosti. Výcvik prebiehal pod vedením skúsených plaveckých inštruktorov z ŠK Aquasport, ktorí sa žiakom venovali s maximálnou trpezlivosťou a profesionalitou. Žiaci sa počas výcviku naučili rôzne plavecké štýly, napríklad znak, kraul a prsia. Okrem toho si osvojili správnu techniku dýchania a precvičili si skoky do vody.

            Plavecký výcvik bol pre všetkých veľkým zážitkom. Dúfame, že svoje plavecké zručnosti využijú už počas blížiaceho sa leta.

            PaedDr. Monika Páleník, PaedDr. Lucia Hudecová, Mgr. Marianna Vavrová

        • Novinky v našej škole
          • Novinky v našej škole

          •  

            Svet sa stále mení a my musíme ísť s dobou. To je dôvod, prečo v našej škole pribudla 3D technológia. Konkrétne ide o 3D tlačiareň a 3D perá. Obe edukačné novinky možno využiť v rámci hodín informatiky, techniky, ale aj ich prepojiť s rôznymi ďalšími predmetmi. Žiaci si môžu vyskúšať naprogramovať a navrhnúť svoje vlastné projekty a následne si ich aj naozaj vyrobiť. Prostredníctvom týchto technológií si žiaci môžu overiť, či majú vzťah k novým technológiám a vlohy, ktoré by im neskôr mohli pomôcť pri uplatnení sa na trhu práce. Tieto novinky v rámci edukácie rozvíjajú u žiakov kreativitu, zvyšujú chuť objavovať nové veci, skúmať hranice svojej predstavivosti a v neposlednom rade rozvíjajú ich vlastnú technickú zručnosť.

                                                                                                          Mgr. Simona Pavlíková

        • Modrý gombík 2024
          • Modrý gombík 2024

          • ​​​​   Dňa 15. mája 2024 sa v našej škole konala zbierka „Modrý gombík“ organizovaná celosvetovou organizáciou UNICEF.

               Naším dobrovoľníčkam z 9.b triedy sa podarilo vyzbierať krásnu sumu 110 €, ktorú sme vložili na účet UNICEF a následne bude použitá pre deti, ktoré žijú v krajinách, kde zúria vojny alebo ich ničia prírodné katastrofy.

             

              Všetkým, ktorí prispeli veľmi pekne ďakujeme!

                                                                                                    PaedDr. Sylvia Halgašová

        • Výlet vo Vysokých Tatrách
          • Výlet vo Vysokých Tatrách

          •             Konečne prišiel máj a s ním aj koncoročné výlety, na ktoré sme sa všetci veľmi tešili. Dňa 16. mája 2024 sa deviataci s niekoľkými ôsmakmi vybrali na trojdňový výlet do Vysokých Tatier.

            Prvá zastávka však bola v Košiciach, kde sme navštívili historické centrum.  Videli sme pôvabné Hlavné námestie obkolesené kaviarňami v pastelových meštianskych domoch. Neprehliadli sme ani krásnu Spievajúcu fontánu, ktorá sa nachádza medzi stredovekou Urbanovou vežou a gotickým Dómom svätej Alžbety a impozantným divadlom, kde sa konajú operné a baletné predstavenia. Návštevu Košíc sme ukončili krátkym rozchodom v Auparku.

            Z Košíc smerovali naše kroky do chaty v Dolnom Smokovci. Návštevu Tatier sprevádzala v piatok turistika na Hrebienok a k Vodopádom Studeného potoka. Po turistike sme navštívili Poprad. Na Námestí sv. Egídia sa okrem iného nachádza aj obchodné centrum Fórum, kde sme sa vysilení posilnili chutným obedom.  V sobotu sme si cestou domov urobili prechádzku okolo Štrbského plesa, kde sme si nakúpili aj množstvo suvenírov.  

            Počas troch dní, ktoré sme spolu strávili, sme mali úsmev na tvárach a domov sme sa vracali plní zážitkov.

            Deviataci

        • Výlet do Banskej Bystrice
          • Výlet do Banskej Bystrice

          • Dňa 23. 5. 2024 sa žiaci 7.a a 7.b konečne dočkali. Vybrali sme sa na výlet.

            V Banskej Bystrici sme si najskôr prezreli vonkajšiu výstavu Múzea Slovenského národného povstania. Zaujalo nás lietadlo či pancierový vlak.

            Naším cieľom bola stála Thurzo - Fugger zážitková expozícia. Nachádza sa v Banskej Bystrici – Barbakáne. Predstavuje banícku históriu Banskej Bystrice a okolitých obcí a miest. Siaha  do čias na prelome 15. a 16. storočia a Thurzovsko – Fuggerovskej spoločnosti a Medeného hámra.

            Interaktívne spracovanie histórie prostredníctvom virtuálnej reality, hovoriacich obrazov, 360º videoprojekcie a augmentovanej reality, ovládanej pomocou smartfónov, žiakov prenieslo v čase a priestore o vyše 500 rokov naspäť. Dozvedeli sa veľa zaujímavých informácií. Prostredníctvom pohybovej platformy sa mohli „poprechádzať“ priamo po výrobných priestoroch Medeného hámra v čase jeho najväčšej slávy, či poťažkať si skutočný medený ingot.

            Výlet sme si spríjemnili prechádzkou po krásnom banskobystrickom námestí. Žiaci odchádzali domov spokojní, dozvedeli sa mnoho nového a nakoniec si mohli ešte aj niečo kúpiť.

            D. Gígelová, Mgr. I. Gáliková, Z. Pavlišinová

        • Okresné kolo  fyzikálnej olympiády
          • Okresné kolo  fyzikálnej olympiády

          • Vo štvrtok 23. mája 2024 sa konalo okresné kolo fyzikálnej olympiády kat.G, v ktorom našu školu reprezentovali žiačky siedmeho ročníka.  Družstvo v zložení Ela a Enna Šabíkové a Sofia Lintnerová sa v silnej konkurencii umiestnilo na 2. mieste. Siedmačky  výborne zvládli vedomostný test a poradili si aj s praktickými  úlohami zameranými na tepelnú výmenu, objem kvapalín a hustotu látok.

            Dievčatám ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a želáme veľa úspechov pri  poznávaní fyzikálnych javov!

            PaedDr. Sylvia Halgašová

        • Školský výlet do Smoleníc a Trnavy
          • Školský výlet do Smoleníc a Trnavy

          • Dňa 29.4. 2024 sa žiaci 6. ročníka zúčastnili výletu do Smoleníc a Trnavy. Ráno o 7:45 sme všetci čakali pred školou na autobus plní očakávaní a radosti. Prvá zastávka bola v Smoleniciach. Videli sme krásne nádvorie, ale aj samotný Smolenický zámok. Najprv nám pani sprievodkyňa rozprávala o histórii zámku, prvom majiteľovi i o problémoch s vodou. Videli sme mnoho salónov, ako napríklad modrý či žltý, výstavu historických kočíkov, ale aj vežu s nádherným výhľadom. Ďalšou zastávkou bolo mesto Trnava. Tam na nás čakal sprievodca, s ktorým sme si pozreli centrum mesta. Išli sme do radnice, kde sme videli veľa zaujímavých vecí, napríklad väznicu či pivnice. Po skončení prehliadky sme sa išli naobedovať. Unavení a nachodení sme sa už tešili domov.    

            Hana Pallyaová, 6.a

        • EXKURZIA DO BRHLOVIEC A B.ŠTIAVNICE
          • EXKURZIA DO BRHLOVIEC A B.ŠTIAVNICE

          • Dňa 14.5.2024 sa 55 žiakov 8.a a 8.b triedy pod vedením triednych učiteľov PaedDr. S.  Halgašovej, Mgr.P.Sečkára a pani asistentky Z. Herdovej zúčastnilo exkurzie do Brhloviec a Banskej Štiavnice.

            V Brhlovciach sme obdivovali netypickú architektúru – skalné obydlia vytesané do tufu ( usadeného popola a prachu vybuchnutej sopky Sitno z obdobia treťohôr) .Konštantná teplota v obydliach je v lete i zime 17 °C. Niektoré obydlia sú dodnes obývané.

            Na okraji B.Štiavnice sme potom navštívili Slovenské banské múzeum v prírode. Múzeum sa nachádza na pôvodných banských dielach šachty Ondrej a štôlne Bartolomej.

            Počas prehliadky povrchovej expozície sme sa oboznámili s jedinečnými baníckymi pamiatkami regiónu, ale aj náučno – geologickou expozíciou.

            Vzrušujúcu prehliadku podzemia v hĺbke 50 metrov v celkovej dĺžke 1200 m sme absolvovali v priebehu 60 minút  pri teplote 10 °C v baníckych plášťoch, s prilbami na hlavách a baterkami v rukách.

            Našou ďalšou zastávkou bola banskoštiavnická Kalvária. Je to súbor celkovo 22 samostatných sakrálnych stavieb predstavujúcich výjavy z ukrižovania J.Krista a troch kostolov umiestnených na vrchu Scharffenberg ( Ostrý vrch ) v nadmorskej výške 726 m n. m.

            Stavba kalvárie sa realizovala v rokoch 1744-1751.Posledná rekonštrukcia začala v r. 2008 a trvá dodnes. Kalváriu ročne navštívi asi 80 000 návštevníkov. Konajú sa tu pravidelné púte, sv. omše a iné kultúrne podujatia.

            Na záver exkurzie sme sa zastavili v centre B.Štiavnice, kde sme na niektorých vzácnych historických budovách ešte videli dôsledky nedávneho zničujúceho požiaru.

            Pred odchodom sme si pochutnali na výbornej pizze, zmrzline, zákuskoch a kávičke.

            K vydarenej exkurzii prispelo aj slnečné a príjemne teplé počasie.

            Mgr. Pavol Sečkár

        • Pribinka na mobilite v Severnom Macedónsku
          • Pribinka na mobilite v Severnom Macedónsku

          • V dňoch 4.5.-11.5.2024 desať detí sprevádzaných 3 pedagógmi Pribinky vycestovalo na pracovnú cestu do Srbska. Mobilita sa uskutočnila v rámci projektu Erasmus +  Green Classroom (Zelená trieda). Partnerská škola Private High School Algoritam Centar je situovaná v  meste Skopje v Severnom Macedónsku.

            Učitelia majú prostredníctvom tohto projektu spoznať prácu kolegov v zahraničí, rôzne  ekologické aktivity realizovateľné vo vonkajšom prostredí vo vybraných európskych krajinách. Žiaci môžu vyskúšať výhody vyučovania vo vonkajšom prostredí. Pracovným jazykom bola  angličtina.

            Pracovný program sa začal v pondelok 4.5.2024. Zoznámili sme sa s  koordinátorkou programu Erasmus + z partnerskej školy a s jej žiakmi, ktorí nás celý čas sprevádzali. Žiaci nám spravili aj prehliadku mesta, historických pamiatok a starého bazáru. Nasali sme atmosféru mesta a spoznali tak jeho históriu a kultúru prostredníctvom rovesníckeho učenia. Naši žiaci tak mali príležitosť precvičiť si angličtinu so svojimi rovesníkmi a zažiť vyučovanie v prirodzenom prostredí mimo bežnej triedy. Hneď v prvý deň sme dokázali, že učenie môže prebiehať aj v inom prostredí ako v triede a že práve ulice mesta sú toho dobrým príkladom.

            V utorok  sme boli na jednom z najznámejších miest v Skopje, prezývanom Millenium Cross. Je tu jeden z najväčších krížov nielen v Severnom Macedónsku, ale aj v celej Európe. Nachádza sa na kopci Vodno, ktorý sa týči nad mestom. Dostali sme sa sem vďaka jednému z ich ikonických autobusov, ktoré vzhľadom pripomínajú tie v Londýne. Od polovice cesty sme išli lanovkou. Na kopci Vodno nás čakala hodina geografie, ktorú viedli samotní žiaci z partnerskej školy. Nasledovala diskusia v zmiešaných skupinách pozostavajúcich z našich žiakov a žiakov partnerskej školy.  Následne sme navštívili samotnú partnerskú školu. Svoju výučbu majú postavenú výlučne na získavaní praktických skúseností.

            V stredu sme absolvovali aktivity v parku. Park je výborným prostredím na realizáciu vyučovacích hodín a búra mýty o tom, že vyučovacie hodiny musia byť výlučne v  triede. Na rozohriatie deti pracovali v zmiešaných skupinách pozostávajúcich zo zástupcov oboch krajín a spoločne vytvárali hotové produkty- napr. stavali stavbu zo surových špagiet. Tak ako to už býva pri podobných aktivitách, proces vzájomného učenia sa  a kooperácie je dôležitejší ako samotný výsledok.  Následne deti absolvovali netradičnú hodinu biológie v náručí prekrásnej prírody. Po kvízoch z biológie nasledoval workshop na tému recyklácie plastových fliaš a vreciek. Deti z nich mali vyrobiť nejakú sochu, predmet, hocičo. Mohli použiť aj prírodný materiál. Unavení a plní zážitkov sme si odnášali veľkú porciu nielen vedomostí, ale hlavne zručností na vzájomnú spoluprácu a komunikáciu, tak prepotrebných pre tento svet.

            Vo štvrtok nás čakal program v škole. Mali sme hodinu chémie zážitkovou metódou. Hodina bola zameraná na výrobu mydla. Hodinu viedli žiaci partnerskej školy pod vedením svojej pani učiteľky. Naši žiaci sa takisto aktívne zapájali a celý proces výroby si vyskúšali. Mydlá, ktoré sme vyrobili, nám zostali na pamiatku. Na záver sme pred pred školou zasadili 2 stromčeky- kanadské javory ako symbol našich dvoch škôl a vzájomnej spolupráce. 

            V posledný deň sme absolvovali celodenný výlet do kaňonu Matka, ktorý je známy svojou neopakovateľnou atmosférou.  Zároveň sme sa rozlúčili s projektovým partnerom a plní zážitkov sme išli domov.

            Ciele projektu, napr. zážitkové učenie vonku a absolvovanie environmentálnych aktivít, boli naplnené. Opätovne sa nám potvrdilo, že pobyt vonku zlepšuje fyzický aj psychický stav detí.

            Poďakovanie patrí všetkým, ktorí podali pomocnú ruku a pomohli pri organizácii mobility, hlavne  učiteľom a vedeniu školy. Tešíme sa na ďalšie stretnutie, ktoré sa bude konať v októbri 2024 v Taliansku.

            Projekt bol financovaný s podporou Európskej komisie. Tento článok reprezentuje výlučne názor autoky a komisia a ani národná agentúra nezodpovedajú za akékoľvek použitie informácií obsiahnutých v tomto článku. 

            PhDr. Gabriela Čásarová, PhD.

        • Ako sa sen stal skutočnosťou
          • Ako sa sen stal skutočnosťou

          • Na začiatku bol jeden sen. Tým snom boli hrnčiarske kruhy. Prečo? Lebo našu školu navštevuje veľa šikovných žiakov, ktorí majú radi umenie a nie je im ľahostajná ani naša história. Preto sme ich chceli naučiť aj remeslu našich predkov – hrnčiarstvu. Chýbalo nám však potrebné vybavenie. Vedeli sme, že pre deti by to bol silný emotívny zážitok, ktorý by bol súčasťou arteterapie, teda terapie umením.

            Arteterapia hlinou umožňuje deťom ľahšie porozumieť sebe i druhým. Prostredníctvom práce s plastickým materiálom sa tiež žiaci učia vyjadriť vlastný obraz o svete či ľudských vzťahoch. Zároveň sa pri tejto činnosti učia vyjadrovať aj vlastné pocity.

            Sen sa stal vďaka Nadácii SPP v novembri 2023 skutočnosťou. Na základe žiadosti, ktorú sme predložili, bola myšlienka práce s hlinou a hrnčiarskych kruhov schválená. Postupne sme mohli začať realizovať naše plány.

            Poznáme našich žiakov a vedeli sme, že budú nadšení, keď sa dozvedia, čo ich čaká na hodinách výtvarnej výchovy a počas výtvarného krúžku. Nemýlili sme sa. Ich radosť bola veľká. V momente, ako nám priniesli kruhy s hlinou do školy, nevedeli sa dočkať, kedy si všetko vyskúšajú.

            Postupné oboznámenie sa s hlinou bolo pre žiakov obrovským zážitkom. Samotný moment zapojenia kruhov a možnosť vyskúšať si, ako sa na nich pracuje a čo všetko dokáže človek vytvoriť vlastnými rukami, bol neopísateľný. Ako to naši žiaci prežívali, to najlepšie vystihnú fotografie s úsmevom na tvári a radosťou v očiach.

            Nech sa páči, posúďte sami. 😊

            PaedDr. Marianna Hajková, PaedDr. Katarína Šustáková

        • Rovesnícke učenie biológie
          • Rovesnícke učenie biológie

          • V rámci hodín biológie sa siedmaci učili o potravinovej pyramíde. Pripravili si krásne plagáty, a tak bola škoda nevyužiť ich prípravu pre rovesnícke učenie. Dohodli sme si rovesnícke učenie s prvákmi.

            Siedmaci si pre nich pripravili okrem teoretických poznatkov aj aktivity, ktoré im zábavnou formou pomohli pochopiť princípy vyváženej stravy. Prváci roztrieďovali potraviny do jednotlivých poschodí potravinovej pyramídy a zároveň im siedmaci odpovedali na ich zvedavé otázky. Dozvedeli sa tak o rôznych skupinách potravín i to, ako si zostaviť zdravý denný jedálniček. Vyučovacia hodina mala veľký úspech. Prváci si z nej odniesli cenné poznatky a siedmaci si precvičili svoje prezentačné a pedagogické zručnosti. Obom zúčastneným stranám sa vyučovanie tak zapáčilo, že už teraz vymýšľajú, o ktorej téme by sa mohli učiť najbližšie.

            PaedDr. Lucia Hudecová

        • Deň matiek v ŠKD
          • Deň matiek v ŠKD

          • Dňa 9. mája 2024 sa v telocvični našej školy konala akcia s názvom Zábavné podujatie s mamou. Deti so svojimi vychovávateľkami najskôr zaspievali pieseň venovanú mamičkám. Elsa Vencel predniesla báseň Moja mama vidí nebo. Po úvodnom programe mohla začať zábava.

            Mamičky spolu so svojimi deťmi postupne absolvovali všetky aktivity, ktoré si pre ne pripravili pani vychovávateľky. Mohli využiť svoju tvorivosť pri výrobe šperkov. Ďalšou aktivitou bola výroba srdiečok a ich zdobenie. Nasledovalo zdolávanie pohyblivých kameňov, triafanie lopty, zabávanie sa slamkou a iné aktivity. 

            Všetci sme prežili krásne a zábavné popoludnie. Tešíme sa na ďalšiu podobnú akciu.

            Mgr. Lenka Kováčová

        • Krásny úspech v literárno-výtvarnej súťaži Dúha
          • Krásny úspech v literárno-výtvarnej súťaži Dúha

          • S úsmevom na tvári sa chceme podeliť o krásnu správu. V tomto školskom roku sa uskutočnil už 28. ročník celoslovenskej literárno-výtvarnej súťaže Dúha. Tohtoročná súťaž sa niesla v duchu netradičných tém, ktoré deťom umožnili nielen OTVORIŤ DVERE do sveta svojej budúcnosti, ale vtiahli ich do ríše fantázie s názvom ZA ZRKADLOM.

            Do súťaže sa zapojilo 2022 prác zo 439 škôl z celého Slovenska. Po náročnom hodnotení poroty, ktorá bola zložená z umeleckých profesionálov, teoretikov a pedagógov, bolo ocenených 94 diel vo všetkých kategóriách.

            Slávnostné vyhodnotenie sa konalo 2. mája 2024 v Starej Ľubovni. A práve tu sa môžeme pochváliť fantastickým úspechom. Žiačka Zara Drahošová z 1.b triedy získala krásne 3. miesto v II. kategórii. Okrem slávnostného vyhodnotenia si Zara užila aj nádherný kultúrny program, vernisáž v galérii Provinčný dom, recepciu a prehliadku Ľubovnianskeho hradu a skanzenu.

            Zarke srdečne gratulujeme k tomuto výsledku a prajeme jej veľa ďalších umeleckých úspechov. Súťaž Dúha opäť ukázala bohatstvo detskej fantázie a umenia. Tešíme sa na nasledujúce ročníky.

            PaedDr. Lucia Nízlová Tomajková

        • Park očami detí z Pribinky
          • Park očami detí z Pribinky

          • Dňa 5. mája sa pred Poľovníckym zámkom v Topoľčiankach konal Ranžírung, ktorého súčasťou bolo aj vyhodnotenie výtvarnej súťaže Park očami detí. Do tejto krásnej súťaže sa prvýkrát zapojili žiaci z výtvarného krúžku z Pribinky.

            Deti maľovali labute, rybník, jazierko, pávy a iné krásy parku v Topoľčiankach. Využili pritom rôzne výtvarné techniky ako monotypia, linoryt a iné kombinovanie techník. Porotu zaujali diela našich umelcov a spomedzi veľkého počtu výtvarných prác ocenili aj práce našich žiakov. Na slávnostné vyhodnotenie boli pozvaní Benita Beľová, 2.a, Tamara Šustáková, 6.a, Leonard Krajčovič, 7.a, ktorí si za svoje práce prevzali diplomy a zaujímavé ceny. Mladým výtvarníkom zo srdca gratulujeme a prajeme im ešte veľa umeleckých úspechov.

            PaedDr. Katarína Šustáková