• NOC VÝSKUMNÍKOV

• Pozor! Pozor! Pozor! NOC VÝSKUMNÍKOV už v piatok 29. septembra aj v našej škole. Spolu vyskúmame, čo všetko dokáže voda a ako sa dajú oklamať oči.

• Indické bájky očami detí z Pribinky

• Dňa 22. septembra sa na Indickom veľvyslanectve v Bratislave pod záštitou indickej veľvyslankyne konalo slávnostné vyhodnotenie 9. ročníka súťaže Indické bájky očami slovenských detí. Cieľom výtvarnej súťaže bolo zistiť, prečo je dobré počúvať múdrych a dobrých ľudí. Deti vďaka súťaži spoznali kultúru Indie, jej históriu, pestrofarebnosť i prírodu.

Z veľkého množstva výtvarných prác sa na druhom mieste umiestnili aj žiačky našej Pribinky Hanka Starovičová a Dorotka Sčibrániová. Tretie miesto získala Hanka Pallyaová. Pod vedením pani učiteľky  PaedDr. Kataríny Šustákovej namaľovali originálne obrázky na témy bájok Sila dobrých skutkovPotrebná zručnosť

Na slávnostnom vyhodnotení si prevzali krásne ceny priamo z rúk indickej veľvyslankyne a zažili neopakovateľné zážitky. Víťazkám srdečne gratulujeme a prajeme im ešte veľa úspechov.

PaedDr. Katarína Šustáková

• Európsky deň jazykov na Pribinke

• Dobrý deň! Hello! Guten Tag! Zdravstvuj! Bonjour! Buenos días!

Za Európsky deň jazykov je vyhlásený 26. september. V našej škole si vďaka vyučujúcim cudzích jazykov tento deň každoročne pripomíname.

V tento deň sa naša telocvičňa zmenila na multilinguálnu miestnosť. Žiaci z najvyšších ročníkov si pripravili zaujímavé a zábavné jazykové aktivity, do ktorých sa zapojila takmer celá škola. Pri jednotlivých jazykových stánkoch si mohli otestovať vedomosti z rôznych jazykov, prípadne si vyskúšať jazykové hry. Nechýbali ani jazykolamy či nové slovíčka.

Aj keď vždy bude pre nás najkrajším jazykom rodná slovenčina, nesmieme zabúdať na jednu starú múdrosť, ktorá hovorí: Koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom. Pravdivosť tejto múdrosti sme si možno nikdy neuvedomovali viac než dnes. Znalosť cudzích jazykov uľahčuje život pri cestovaní, otvára nielen nové pracovné príležitosti, ale aj mysle, a tak prispieva k porozumeniu medzi ľuďmi.

• Brána jazykov otvorená

• Pri príležitosti Európskeho dňa jazykov sa žiaci našej školy zúčastnili súťaže Brána jazykov otvorená, ktorá sa konala 25. septembra 2023 v Gymnáziu Janka Kráľa v Zlatých Moravciach. Žiaci Annemarie Rosinská, Mia Treacy a Veniamin Sporysh boli úspešnými riešiteľmi úloh. Zúčastneným žiakom ďakujeme za reprezentáciu a tešíme sa na ďalší ročník súťaže!

PhDr.Gabriela Čásarová, PhD.

• Zájazd do Londýna

• Milí rodičia!

Dovoľujeme si vás osloviť s ponukou predvianočného zájazdu do Anglicka (Londýn, Brighton). Zájazd je určený pre žiakov 7.- 9. ročníka.

Termíny (ešte upresníme):

4.12. - 8.12.2023,

10.12.-14.12.2023,

16.12. - 20.12.2023.

CENA: 330 EUR/osoba

V cene je zahrnuté:

• doprava zájazdovým autobusom,
            • doprava Calais-Dover a Folkstone - Calais (trajekt, Eurotunnel)
            • 2x ubytovanie v hostiteľských rodinách s plnou penziou (kontinentálne raňajky, obed formou balíčku, večera)
            • ubytovanie po 2-5 študentoch v jednej rodine,
            • sprievodca CK po celú dobu pobytu i cesty,
            • cestovné poistenie.

V cene nie je zahrnuté vstupné do objektov a lístky na MHD v Londýne.

V prípade akýchkoľvek otázok kontaktujte p. uč. Čásarovú 0908 629 981.

• Oznam

• Plenárna schôdza ZRPŠ sa uskutoční dňa 3.10. 2023 o 15.30 h v telocvični školy.

Po ukončení sa budú konať úvodné triedne schôdzky  do 17.00 h v jednotlivých triedach.

Účasť zákonných zástupcov je nutná.

• Európsky týždeň športu v našej škole

• Európsky týždeň športu je iniciatívou Európskej komisie na podporu športu a pohybovej aktivity v celej Európe. Tento týždeň od 23.-30. septembra 2023 je určený pre každého bez ohľadu na vek, zázemie či úroveň zdatnosti. Hlavnou témou zostáva výstižné ,,BeActive" - činorodosť, ktorá má nabádať k pohybu a zdravému životnému štýlu celoročne. Aj my sme venovali prvý deň zvýšenej športovej aktivite. Žiaci boli pozitívne naladení a preukázali, že pohyb milujú a nie je im cudzí.

PaedDr. Monika Páleník