• Zoznam pomôcok pre žiaka 1. ročníka ZŠ

č. 523 (alebo 513) - 10 ks,

č. 420 (alebo 510) - zošit bez linajok – 2 ks,

č. 510 – štvorčekový – 1ks,

malý slovníček (zápisník) – 1 kus.

Peračník:

ceruzka č. 2 – 3 ks,

farebné pero (zelené),

atramentové pero + handrička, zmizík,

atrament ( bombičky) do zásoby

farbičky (klasické drevené – 6 základných farieb),

strúhadlo,

guma.

Iné:

pravítko 20 cm, nožnice s oblým hrotom, fixky, papierové hodiny,

Hygienické potreby: tekuté mydlo, hygienické vreckovky.

Oblečenie na TSV (do vrecúška na TSV):

tepláková súprava, tenisky alebo cvičky ( nie s čiernou

podrážkou - ideálne protišmyková obuv), tričko, krátke nohavice, ponožky, švihadlo.

Prezuvky (nie šľapky):sandále alebo papuče.

Pomôcky na VYV (do vrecúška na VYV alebo menšej krabice):

gumený obrus na lavicu,plastový pohár na vodu, handrička na štetce, farebné papiere, náčrtník,

výkresy (A3) -  20 ks, (A4) - 20 ks , voskovky, fixky, plastelína, nožnice s oblým hrotom, lepidlo – 2 ks (tyčinkové),

štetec plochý – 2 ks, okrúhly – 2 ks, vodové farby(odporúčame anilínové), temperové farby,

paleta, plášť (staré tričko)

Všetky veci je potrebné označiť menom.

• Oznam pre rodičov

• Nárok na poskytnutie dotácie na stravu.

/ hmotná núdza, životné minimum, deti z Ukrajiny/

Nárok na poskytnutie dotácie na stravu podľa § 4 ods. 3 písm. c) zákona o dotáciách od

01.07.2022 preukazuje rodič dieťaťa vo veku do 15 rokov zriaďovateľovi MŠ/ZŠ novým

čestným vyhlásením o neuplatnení si daňového bonusu (v prílohe).

Čestné vyhláseniev ukrajinskom jazyku predkladá rodič dieťaťa z Ukrajiny. V tejto súvislosti uvádzame, že ak by si v čase poskytovania dotácie na stravu zákonný zástupca dieťaťa uplatnil daňový bonus, je povinný o uvedenom zriaďovateľa bezodkladne informovať, nakoľko v takomto prípade bude dieťaťu poskytovaná dotácia na stravu neoprávnene (trestno-právne dôsledky nepravdivého čestného vyhlásenia podľa § 221 zákona č. 300/2005 Z. z. Trestný zákon v znení neskorších predpisov a povinnosť vrátiť všetky finančné prostriedky poskytnuté na toto dieťa ako dotáciu na stravu).

Nakoľko v prípade detí, ktoré dovŕšili 15 rokov veku je možný súbeh poberania daňového bonusu a dotácie na stravu, povinnosť predloženia čestného vyhlásenia sa nevzťahuje na rodičov týchto detí. Ak rodič dieťaťa, ktoré dovŕšilo 15 rokov veku bude mať záujem o poskytnutie dotácie na stravu z titulu neuplatnenia si daňového bonusu, zriaďovateľ overí dovŕšenie 15 roku veku dieťaťa podľa dátumu narodenia dieťaťa a dieťa ako oprávnené oznámi úradu, tak ako je uvedené vyššie.

V súvislosti s poskytnutím dotácie na stravu na mesiac september 2022

je potrebné do 05.08.2022 odovzdať potvrdenie, že ide o dieťa v HN, v ŽM,  o neuplatnení si nároku na daňový bonus, alebo o dieťa z Ukrajiny.

Potvrdenie a podpísané čestné vyhlásenie je potrebné doručiť ZŠ osobne alebo vhodiť do poštovej schránky.

Všetky náležité tlačivá nájdete pod textom ako prílohu.

Ďakujem za pochopenie a spoluprácu.

PhDr. Iveta Dallošová- vedúca ŠJ

cestne_vyhlasenie_od_01_07_2022_(1).docx

cestne_vyhlasenie_prelozene_UK(1).docx

• Jazyková kaviareň

• Dňa 27. júna 2022 sa uskutočnila prezentácia tohtoročných mobilít projektu Erasmus+ Cross Into the Languages. Návštevníci našej jazykovej kaviarne mali možnosť dozvedieť sa o zážitkoch svojich spolužiakov, ktorí navštívili partnerské školy v Litve, Rumunsku a Grécku.  Ako to už v dobrej kaviarni býva zvykom, mohli sa občerstviť limonádami a pochúťkami. Tie nám pripravili členovia projektu Zelená škola. Počas prestávok  sme sa započúvali do tónov gitarovej hudby.

Všetkým účastníkom ďakujeme za aktívnu účasť a dúfame, že  v blízkej budúcnosti budú môcť aj ďalší žiaci spoznávať nové krajiny a nadviazať nové priateľstvá.