• Participatívne rozpočty

• V dnešnú stredu (04.05.) Vám predstavujeme nápady našich šikovných siedmakov:

7.a trieda zabojuje o Vaše hlasy nákupom stolových hier a balónov naplnených héliom

7.b trieda by investovala do kúpy kozmetického kútika a boxovacieho vreca.

Všetky podrobnosti spolu s rozpočtom sa dozviete z krátkych videí J

Zároveň Vám oznamujeme, že z dôvodu prerušenia vyučovania na 2. stupni, prerušujeme aj našu kampaň. V participatívnych rozpočtoch budeme pokračovať po návrate do školy.

Tešíme sa na vás a na vaše nápady!

• Riaditeľstvo ZŠ oznamuje,

že RÚVZ v NItre nariadil  zákaz prevádzky v triedach 1.a a 1.b na I. stupni a vo všetkých triedach 5.-9. ročníka na II. stupni Základnej školy, Pribinova 1, 953 01 Zlaté Moravce od 05.05.2022 do 09.05.2022 (vrátane) na základe hlásení o výskyte chrípky a chrípke podobných ochorení, ďalších akútnych respiračných ochorení u detí uvedeného zariadenia pre deti a mládež.

RUVZ_zakaz_prevadzky.pdf

• Participatívne rozpočty

V utorok 3.5.2022 svoje nápady predstavujú žiaci šiesteho ročníka:

6.a trieda by chcela do školy zaobstarať domácich miláčikov –zajka Harryho a morčiatka Žofku a Žanetu

6.b prichádza s nápadom zakúpiť dresy s logom školy, ktoré by sa využívali pri reprezentácii školy v športových súťažiach

Pozrite si ich krátke videá J

• Participatívne rozpočty

• Naša škola sa už 4. rok zapája do programu Otvorené školy, v rámci ktorého zlepšujeme prácu žiackeho školského parlamentu v spolupráci s inými základnými školami na Slovensku. Snažíme sa tak podporiť výchovu k občianstvu prostredníctvom rovesníckeho vzdelávania a  vytváraním demokratického prostredia v škole.

V tomto školskom roku sa súčasťou programu stali aj participatívne rozpočty. Participácia – ťažko čitateľné slovíčko s krásnym významom – spolupráca. Žiaci na Pribinke majú možnosť zmeniť svoju školu. V spolupráci s nadáciou Otvorená spoločnosť a naším zriaďovateľom Mestom Zlaté Moravce dostali žiaci k dispozícii hotovosť 500 eur.

Úlohou jednotlivých tried bolo nájsť niečo, čo im v škole chýba, čo by ich potešilo a spríjemnilo každodenné vyučovanie. A nielen vybrať, ale aj vytvoriť participatívny rozpočet – presne určiť, komu a ako bude daná vec slúžiť, zadefinovať nedostatky jej požívania a spôsob, ako ich odstrániť. A, samozrejme, zistiť, koľko to bude stáť.J

V priebehu tohto týždňa vám na stránke našej školy prostredníctvom krátkych videí predstavíme všetky žiacke návrhy. Všetko pozorne sledujte, pretožebudúci týždeň prebehne  v škole veľké hlasovania a víťazný projekt sa naozaj zrealizuje. Doškoly sa zakúpi to, čo bude obsahovou náplňou víťazného projektu.

Dnes(02.05.) vám predstavujeme nápady našich piatakov:

5.a zabojuje o vašu pozornosť s nápadom zakúpiť do oddychového kútika stolové hry.

5.b by financie investovala do zatemňovacích závesovv niektorých triedach (podľa rozpočtu), aby nám nebolo teplo.

Sledujte nás pozorne celý týždeň!

PaedDr. Sylvia Halgašová

koordinátorka programu Otvorené školy

• Testovanie 5 - školský rok 2021/2022

• Dňa 18. mája 2022 sa uskutoční celoslovenské testovanie žiakov 5. ročníka základných škôl pod názvom

Testovanie 5 – 2022.

Testovanie je určené všetkým žiakom 5. ročníka základných škôl (ZŠ) v SR s vyučovacím jazykom slovenským (VJS), maďarským (VJM) a ukrajinským (VJU) vrátane žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami (okrem žiakov s mentálnym postihnutím).

Žiaci budú testovaní z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra.

Bližšie informácie k Testovaniu 5 - 2022 nájdete na stránke: https://www.nucem.sk/sk/merania/narodne-merania/testovanie-5/roky/2021-2022?componentId=1752

• Stavanie mája ŠKD

• Ako symbol príchodu jari a mesiaca lásky, aj my v ŠKD sme si na školskom dvore postavili krásny a farebný máj. Deti sa pri ozdobovaní dobre bavili a spoločne sme si aj zaspievali.

Bc. Dana Jenisová